Bilbovky 2011

  Vložil/a: Entony  Do rubriky Nezařazené  1. září, 2011 | 3 510x prohlédnuto.

Opět po roce vás všechny přátele Středozemě zve
Společnost Přátel Díla Pana JRRTolkiena
na další ročník oslavy Bilbových a Frodových narozenin:

BILBOVKY 2011

Akce se koná 30.9.-2.10. 2011
Odhadované náklady nepřekročí 150 kč na osobu.
Pravděpodobně budou nižší dle nákladů na uspořádání hostiny.

Místo konání:
Zvětšit mapu

je loňské ověřené místo v Hradových Střímelicích č.p. 22 (mezi Ondřejovem a Sázavou).

BILBOVKY,
tedy narozeniny pana Bilba Pytlíka ze Dna Pytle a jeho synovce pana Froda, budou oslaveny 30.9.-2-10 v Hradových Střimelicích. Na programu je kromě tradiční hostiny, krátké či delší procházky dle chuti a spousty hraní a povídání s přáteli, také pár netradičních soutěží v dovednostech převážně bardských. S těmi Vás seznámíme v druhém dopise (až jejich pravidla získají konečnou podobu) v nejbližších dnech.
Dejte nám prosím vědět, zda dorazíte. Pokud máte cokoli, o co byste se chtěli s druhými podělit – povídání, zpívání, taneční vystoupení, či třeba chcete uspořádat vlastní turnaj – napište nám (buď zde na stránkách nebo na mail: FallonTheWhite@seznam.cz), s radostí to uvítáme!
Těší se na Vás
Bilbo Pytlík
a Společnost přátel díla pana JRRTolkiena

K dopravě a ubytování:
Lešiho chata se nachází na kraji Hradových Střimelic u Ondřejova, blízko Prahy.
Je možné se přiblížit buď vlakem z Hlavního nádraží do Strančic (směr Benešov), nebo autobusem č. 383 ze stanice metra C Háje do Ondřejova. Z obou míst jede autobus č. 490 do zastávky “Stříbrná Skalice,Hrad.Střimelice” (takto to musíte zadat IDOSu a najde vám spojení). Bus by měl ve Strančicích čekat na vlak, což je z důvodu dopravní zácpy obecně nejrychlejší varianta.
Z Ondřejova se to dá vzít i pěšky – jsou to necelé 3 km až na místo po silnici nebo lesem. Dle slov těch, co to takto absolvovali, je cesta triviální a stačí vytisknutá mapa z internetu.
Od vlaku (v tomto případě raději vystupte až o zastávku později, v Mnichovicích) i od autobusu v Ondřejově Vás (nebo Vaše zavazadla, pokud si chcete udělat příjemnou procházku bez tun bagáže) taky můžeme odvézt autem, pokud se domluvíte s Lešim na telefonu 606487658. Raději předem, ale i těm, kterým na poslední chvíli něco ujede či zabloudí, rádi pomůžeme.

V Hradových Střimelicích z autobusové zastávky (pro ty, kdo přijedou autem, je náves s hospodou a zastávkou také výchozím orientačním bodem) zamiřte k blízkému krámku s potravinami, který je trochu ve směru jízdy autobusu a přes silnici. Za ním je odbočka, sem-tam vyasfaltovaná a sem-tam vyštěrkovaná, mezi domy. Jděte pořád dál, minete ohradu pro koně nalevo a Lešiho chata je poslední dům po pravé straně. U brány umístíme velkou ceduli.

A pozor – nepopleťte si Hradové a Kostelní Střímelice!

V domě je velká místnost s krbem, kde se bude pořádat akce a je v ní možno velmi pohodlně spát – až všichni přestanou zpívat a hrát. Půda, nově zaizolovaná, ale stále trochu nedodělaná – ale pro uložení věcí i přespání ve spacáku použitelná. Jedna místnost pro cca 6 lidí, kam se můžou uložit choulostivější jedinci, kteří chtejí jít dříve spát a pár (=2) zcela oddělených menších místností, které bývají tradičně rezervovány pro jedince s malými dětmi (či pro ty, kteří si to zamluví jako první).
Chcete-li tedy přijet s dětmi či potřebujete zvláštní ubytovací režim, nahlašte nám to prosím předem a jistě Vám najdeme pohodlné místo.
Dá se spát i ve stanu na zahradě nebo ve stodole, ale to je spíše pro divoké tvory, kteří se pod střechou cítí nesví – vejdeme se dovnitř.
Toaleta, koupelna dokonce s teplou vodou (jedna pro všechny!) je v domě stejně tak jako menší kuchyňka.

Program: Zahrnuje klasicky zpívání, nějaké ty soutěže. Pokud bude hezké počasí tak venkovní aktivity včetně možnosti krátkého výletu. A samozřejmě hostinu k Bilbovým narozeninám.

Upozornění: Chata ve Střímelicích ještě nebude uklizená a bude nést znaky probíhající přestavby (od pohozeného nářadí, přes nejspíše ještě nezprovozněnou půdu po nutnost zamést si prach a piliny), ale bude použitelná.

za SPDPJRRT: Fallon a spol.

Tags: , ,

Zde můžeš zanechat svůj komentář.

Jméno (*)
Email (Nebude zveřejněn) (*)
URL
Komentář