L.A.R.P.y a bitvy inspirované světem Středozemě

  Vložil/a: Entony  Do rubriky Pán Prstenů  26. července, 2008 | 3 243x prohlédnuto.

Esgarotské manévry

26 dubna a 24 května 2008
Krátká pražská několikahodinová akce, spíše jen trenink pár lidí na další ročník skautské bitvy 5 armád.
Pokud jste z Prahy, nebyli jste nikdy na dřevárně a chcete se podívat jak to vypadá, tak se zajděte podívat. Ale jinak nic nečekejte.

PS: Jde o přípravu lidské strany bitvy a natrénování společného postupu..

PPS: Což jim beztak bude málo, platné protože my skřeti je beztak zase sežereme. ;-)

(pokud teď přemýšlíte, že se Jixipen na stará kolena dala ke skřetům, tak se neděste, tohle jen píše jeden nejmenovaný skřet pod jejím přístupem :-D )


český Pán Prstenů

8.5. – 11.5. 2008
Jedna z největších dřeváren na našem území. Rekonstrukce bojů odehrávajících se v trilogii Pán Prstenů.

Bohužel kvalita neodpovídá velikosti.

Bitva je pořádána občanským sdružením Mol ve vesničce Veverské Knínice poblíž Brna. Pod záštitou SPDJRRT.

Přestože tento pisatel má výhrady ke kvalitě bitvy, pořád vám ji může doporučit jako jedno z největších setkání fantazáků a dřevárníků, kde se jistě setkáte s množstvím přátel a užijete si příjemný víkend v přírodě.


Bitva 5 armád

30.5.-1.6.2008
Jedná se o „skautskou“ (ale nikdo vám nebude bránit v účasti ani v případě že skauti nejste) Bitvu inspirovanou událostmi v Knize Hobit.

Celá akce se odehraje poblíž města Doksy u Máchova jezera.

Jde o vydařenou akci se silnými prvky příběhu, kdy výsledek je ovlivněn nejen schopnostmi bojovat ale do značné míry i ochotou hrát, smlouvat s CPčky a využívat nejrůznějších okolností, jež se naskytnou.

V každém případě silně doporučuji.


moravský Pán Prstenů

20.6.-22.6.2008
Velká akce pořádaná poblíž Žďáru nad Sázavou ve vesničce Hodíškov. Rekonstrukce bojů odehrávajících se v trilogii Pán Prstenů.

Osobní mínění tohoto bezvýznamného skřeta, který vám sepisuje tenhle seznam tolkienistických bitev, je, že jde o dost zdařilejší akci než český Pán Prstenů.


DOBÝVÁNÍ HELMOVA ŽLEBU

22.-24.8.2008
Jedna z nejlepších „dřeváren“ v čechách pořádaná skřetí skupinou BAATOR.

ÚČAST VÁM MOHU JEDINĚ DOPORUČIT.

Jedná se o jednu z mnoha fantasy dobrodružných her v přírodě. Ale není stejná jako všechny ostatní. Je ojedinělá. A to tím, že se při závěrečné bitvě dobývá Helmův Žleb. Což je REÁLNÁ HRADBA, která pojme zhruba 100 lidí na hradbách, věžích a v bráně.

Při dobývání se používají všechny používané dobývací nebo obranné prostředky – žebříky, katapulty, beranidlo, kameny, vroucí olej,…

Okolní krajina je velmi vhodná pro bitvy v terénu (louky, lesy, skalky, řeka, pole,…), kterých je vždy dostatek. V těchto bitvách se skvěle osvědčuje schopnost taktiky a strategie – díky níž téměř nedochází k tzv. ŘADOVKÁM.

Na své si zde přijde každý. Jak bojovníci nebo bojovnice s meči, sekerami či palicemi a kladivy, tak i lučištníci, neb budou i reálné bitvy (jeden zásah a jdeš pod kytky).

Ve volných večerních chvílích bude připravena i zábava. V provozu bude putyka „U BERUŠKY“, kde budou pro zletilé (tzn. 18 a více let) k dispozici alkoholické a pro nezletilé nealkoholické nápoje. Pro ty kteří budou mít hlad, je samozřejmě přichystáno i něco v hospodské kuchyni (např. placky s výběrem omáček,…). K tanci a poslechu budou hrát a zpívat bardi (snad se nějací najdou). Temnotu noci rozzáří fire show v podání některých BaaToRských bojovníků a jiných odvážlivců, kteří se snad také nějací najdou.


„krnovská“ Bitva 5 Armád.

12 – 14. 9. 2008
Velká bitva na motivy knihy Hobit. Tento pisatel (Entony) k ní má sice značné výhrady, ale pro fantazáky ze severní moravy, kteří nemají momentálně nic na práci, to může být slušná volba, jak strávit víkend.


Posledné Spojenectvo.

20.9.2008
Ani slováci nezaostávají s pořádáním Tolkienem motivovaných „dřeváren“ a co jim chybí na množství dohánějí kvalitou. Pro obyvatele Bratislavy a přilehlých oblastí jasná volba, kde strávit příjemný den.

Zde můžeš zanechat svůj komentář.

Jméno (*)
Email (Nebude zveřejněn) (*)
URL
Komentář