22
Úno

Český Hobitín

   Vložil/a: Irith   Do rubriky Další | 758x prohlédnuto.

Je mi ctí Vám představit unikátní projekt Český Hobitín. Malou hobití vesničku navrhl a vlastníma rukama postavil pan Svatoslav Hofman, obdivovatel Gandalfa a hobití architektury.

Když se vydáte do Orlických hor, nemusí Vás čekat jen nezkrocená, divoká příroda. Narazit tam můžete i na hobití domečky. Pan Hofman si na jedné kouzelné stráni v osadě zvané Šediviny postavil Hobitín – nejdříve jednu noru, poté i hospodu U Zeleného draka. Dosud posledním projektem je zcela obytný domek s možností přespání. V plánu je do léta dodělat ještě minimálně dvě malé nory.

Zajímavé je, že autor vše stavěl zcela sám a to stylem (dle svých vlastních slov) : „Středozem jsem měl vždycky rád a jako malý jsem si hodně hrál na to, že v té Středozemi vlastně jsem – nádherná příroda Orlických hor k tomu sama vybízí.Tak jsem se rozhodl, že postavím noru. Začal jsem kopat a po pár centimetrech narazil na skálu. Tak jsem to nechal jen tak. Ale doma si stěžovali, ať tu díru na zahradě nějak zaházím. To jsem nechtěl, tak jsem vzal vyhozené palubky z obchodu a začal stavět noru. Ale protože byla taková divně hranatá, překryl jsem ji plachtou a zaházel hlínou. No a pak jsem si řekl, že by to chtělo i nějakou hospodu, tak jsem začal stavět zaizolovaný domek s drnovou střechou…“.

Nejde o žádnou placenou atrakci, vstup je zcela dobrovolný. Zajímavostí může být, že se autor spolu se svým kamarádem Járou Kejzlarem rozhodl natočit film se Středozemskou tématikou… a hledá komparz! Pro více informací, fotografie z celého areálu či pro nadšenou přihlášku na křoví ve filmu (hledají se hobiti všech generací. Kvalitní kostým podmínkou) navštivte facebookovou stránku: https://www.facebook.com/CzechHobbiton/?hc_ref=SEARCH

Informace čerpány zejména z přednášky Svatoslava Hofmana v rámci Elfohobitího koutku na TolkienConu 2017

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tags: , , , , , , , , ,

Tento záznam byl vložen v Středa, Únor 22nd, 2017 v 19.00 hodin do rubriky Další. Jakékoliv komentáře k tomuto článku můžete sledovat pomocí RSS 2.0 vysílače. Pokud chcete můžete zde zanechat svůj komentář.

jeden komentář

Sappy
 1 

Český Hobitín je naprosto úžasný. Orlické hory jsou krajinou mého dětství a pravidelně se sem nyní i s vlastními dětmi vracíme. Hobitín se stal naším nejoblíbenějším výletem, bez kterého si už prázdniny ani neumíme představit, takže se moc těšíme na léto a nové přírůstky do nejkrásnější vesničky …
Pane Hofmane, děkuji za splnění našeho snu…
Zdeňka

Únor 22nd, 2017 v 22.00

Zde můžeš zanechat svůj komentář.

Jméno (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Komentář