MELLORIA 1 – MELLORIENIN – larp

  Vložil/a: Entony  Do rubriky Cizí akce  20. srpna, 2016 | 2 621x prohlédnuto.

Dovoluji si vás všechny pozvat na larp

MELLORIA 1 – MELLORIENIN

1. – 4.9. 2016 ve Westernovém městečku Stonetown u Kamenice.

Mellorka

Speciální skřetí komentář: Larp je vhodný i pro hobity a jiné pohodlí si užívající rasy, neboť je tam mnoho nebojových postav a v ceně je dobové středověké jídlo. (Vaří Narenth kdo ji znáte ;-) ), spí se ve srubech s postelemi, či ve středověkých stanech, k dispozici jsou sprchy, čisté toalety, jídelna a kuchyně.

Jedná se o svět, který byl dlouhou dobu dáván dohromady skupinou nadšenců z O.S. Melloria a nyní bude oživen v podobě světa larpového.

Navazujeme tak na zkušenosti s pořádáním série larpů První Věk a nahrazujeme ji sérií novou a vyspělejší.

Na FB událost najdete pod stejným názvem jako zde. uveřejňují se tam všechny aktuality. https://www.facebook.com/events/165831583818037/
Přihláška s pokyny pro vyplnění je ke stažení zde: http://leteckaposta.cz/795785069
Více informací zde: http://www.uroboroslarp.cz/

Larp se bude odehrávat ve Westernovém městečku Stonetown u Humpolce, které bude pro naše potřeby upraveno do podoby fantasy města.
Vstupné je 500 kč a v ceně je zahrnuto i jídlo a nealko pití.

Seznam zatím dostupných postav:
Možné postavy (povolání) – včechny mohou být jak žena tak muž.
horník, kovář, sluha, lapka, alchymista, učenec, kněží, rolník, sedlák, palírník, včelař, pastevec,

lovec, bylinkář, děvka, garda, voják, žoldák, bard, žebrák, soudce, písař, podkoní, karavanář, obchodník,

zlatník, bankéř, dřevorubec, ponocný, tovaryš (někoho), bestie, kat, hrobař, dobrodruh, městský úchyl,

společnice, palírník, hazardní hráč…a další dle dohody.

a pak poslední hlavní šlechtické postavy (musí mít alespoň dva lidi v družině)
Pecinus z Pollinu
Starosta Difuzil
Paulus Dermenius mladnší

Příběh:
Asiliar je malé město patřící do léna starého lorda Ejatula Mafista. Má dlouhou historii, neboť původně byl na tomto místě starý chrám boha Miella. Ten se však podle pověsi propadl do rozžhavené Ghal a na jeho místě byl postaven chrám Telusarliny sekty Pravdonošů. I tento chrám byl však pobořen silnými zemětřeseními a na jeho místě tak vznikla jen malá strážní osada, pyšně se tyčící na plošině pod vrcholem sopky Jižní Tar. Všechnu tu dávnou a obsáhlou historii onoho místa má připomínat malý chrám, který však ve svých útrobách střeží velmi posvátnou relikvii neuvěřitelného stáří. Jde o magický medailon Slza Taru, kterou na těchto místech podle pověsti zanechal sám Miel, když byl zničen jeho první chrám. Jednou za rok musí být medailon vložen do kádě s vodou, která má čtyřicet stupňů. V ten moment Jižní Tar uvolní svou zlobu a vypustí oblak kouře a prachu. Pokud se rituál neuskuteční, nebo se uskuteční s teplejší vodou, může hrozit, že se Jižní tar roztrhne jako kdysi a ze země poteče rozřhavený kámen a železo. Obrovský černý mrak pak zničí vše v okruhu padesáti mil. Tak alespoň praví pověst. Co je na tom, pravdy, to nikdo neví, neboť nežije nikdo, kdo by byl svědkem porušení rituálu. Na opačné straně sopky mezitém vyrostlo obrovské město Nechladsko a Asiliar tak pozbyl své důležitosti. Postupně se proměnil v malou opevněnou vesnici s podivnými rituály a ještě podivnějšími obyvateli.

Avšak jak stoupá napětí mezi Eiverdinem a Derménií, začínají se pozvolna roztáčet kola nemilosrdného osudu. Na stěnách sopky byly objeveny naleziště sikarry, nejvzácnějšího, nejdražšího a nejmagičtějšího kamene, který by měl mít stejný původ jako sami bohové. Asiliar tak začíná ožívat a mění se v malé obchodní a těžební městečko. Bohužel, jeho poloha na hranicích působí jako rozbuška mezi Eiverdinem a Derménií. Lenní pán Ejatul Mafisto svolává všechny své spojence do Asiliaru na tajnou válečnou poradu. Nedlouho po začátku městečko oblehne Derménská armáda. Válka začala a Asiliar nemá šanci se udržet víc jak pár dní. Zoufalí obyvatelé se připraví na bitvu a vyšlou posla do Nechladska, kde táboří čtyřicet tisíc elitních císařských vojáků. Pochod na pomoc jim však bude trvat tři nebo čtyři dny. Nezbývá než se udržet dostatečně dlouho. V tom však z chrámu přijde strašlivá zpráva a mezi šlechtici zavládne panika. Ihned děsivé informace utají a snaží se vyřešit situaci než dojde k nejhoršímu. Když už vše začíná vypadat beznadějně, objeví se drobný vousatý stařík s bolavými zády a šibalsky se chichotá. Ví jak dát vše do pořádku a ví jak porazit Derménská vojska, neboť si ještě pamatuje na doby kdy tu stával chrám bohyně moudrosti Telusar a moc dobře ví, co v něm místní kněží střežili a jakou to má moc….

1 komentář

Entony
 1 

Entonymu, jakožto starostovi Difuzilovy by se hodila nějaká ochranka. :-) Tak pokud by někdo měl zájem… pište mi.

21. srpna, 2016 v 15:33

Zde můžeš zanechat svůj komentář.

Jméno (*)
Email (Nebude zveřejněn) (*)
URL
Komentář