Bilbovky 2013

  Vložil/a: Entony  Do rubriky Nezařazené  9. července, 2013 | 4 099x prohlédnuto.

Vážení a milí obyvatelé Středozemě, přilehlých kontinentů i ostrůvků,

po roce vás opět všechny srdečně zveme na další ročník oslavy páně Bilbových a Frodových narozenin aneb Bilbovky 2013.

STRÁNKY OSLAVY NA FACEBOOKU

Akce se koná 20.9.-22.9.2013
Odhadovaný příspěvek nepřekročí 150 Kč na osobu.
Pravděpodobně však bude nižší, dle nákladů na hostinu.
Místem konání je již ověřená nora v Hradových Střímelicích č.p. 22 (mezi Ondřejovem a Sázavou).Na programu je kromě tradiční hostiny, krátké či delší procházky dle chuti a spousty hraní a povídání s přáteli, také klasická hra O Bilba. Vyhlašujeme také druhý ročník soutěže „O poslední stříbrnou lžičku“, kterou ve Dně pytle zapomněla tetička Lobelie. S pravidly a podrobnostmi Vás seznámíme v druhém dopise, který vám poštovní holub doručí koncem prázdnin.

Dejte nám prosím EMAILEM vědět, zda dorazíte. Pokud máte cokoli, o co byste se chtěli s druhými podělit – povídání, zpívání, taneční vystoupení, či třeba chcete uspořádat vlastní turnaj – napište nám (buď zde na stránkách nebo na mail: FallonTheWhite@seznam.cz), s radostí to uvítáme, protože zábavy na oslavě není nikdy dost!

K dopravě a ubytování:


Zobrazit místo Bilbovky 2012 na větší mapě

Výše zmíněná nora se nachází na kraji Hradových Střimelic u Ondřejova, blízko Prahy.
Je možné se přiblížit buď vlakem z Hlavního nádraží do Strančic (směr Benešov), nebo autobusem č. 383 ze stanice metra C Háje do Ondřejova. Z obou míst jede autobus č. 490 do zastávky “Stříbrná Skalice,Hrad.Střimelice” (takto to musíte zadat IDOSu a najde vám spojení). Bus by měl ve Strančicích čekat na vlak, což je z důvodu dopravní zácpy obecně nejrychlejší varianta.
Z Ondřejova se to dá vzít i pěšky – jsou to necelé 3 km až na místo po silnici nebo lesem. Dle slov těch, co to takto absolvovali, je cesta triviální a stačí vytisknutá mapa z internetu.
Od vlaku (v tomto případě raději vystupte až o zastávku později, v Mnichovicích) i od autobusu v Ondřejově Vás (nebo Vaše zavazadla, pokud si chcete udělat příjemnou procházku bez tun bagáže) taky můžeme odvézt autem, pokud se domluvíte s Lešim na telefonu 606487658. Raději předem, ale i těm, kterým na poslední chvíli něco ujede či zabloudí, rádi pomůžeme.
V Hradových Střimelicích z autobusové zastávky (pro ty, kdo přijedou autem, je náves s hospodou a zastávkou také výchozím orientačním bodem) zamiřte k blízkému krámku s potravinami, který je trochu ve směru jízdy autobusu a přes silnici. Za ním je odbočka, sem-tam vyasfaltovaná a sem-tam vyštěrkovaná, mezi domy. Jděte pořád dál, minete ohradu pro koně nalevo a Lešiho chata je poslední dům po pravé straně. U brány umístíme velkou ceduli.

A pozor – nepopleťte si Hradové a Kostelní Střímelice!

V domě je velká místnost s krbem, kde se bude pořádat akce a je v ní možno velmi pohodlně spát – až všichni přestanou zpívat a hrát. Půda, nově zaizolovaná, ale stále trochu nedodělaná – ale pro uložení věcí i přespání ve spacáku použitelná. Jedna místnost pro cca 6 lidí, kam se můžou uložit choulostivější jedinci, kteří chtejí jít dříve spát a pár (=2) zcela oddělených menších místností, které bývají tradičně rezervovány pro jedince s malými dětmi (či pro ty, kteří si to zamluví jako první).
Chcete-li tedy přijet s dětmi či potřebujete zvláštní ubytovací režim, nahlašte nám to prosím předem a jistě Vám najdeme pohodlné místo.
Dá se spát i ve stanu na zahradě nebo ve stodole, ale to je spíše pro divoké tvory, kteří se pod střechou cítí nesví – vejdeme se dovnitř.
Toaleta, koupelna dokonce s teplou vodou (jedna pro všechny!) je v domě stejně tak, jako menší kuchyňka.

Na vás všechny se moc těší
pánové Bilbo a Frodo Pytlíkové

za SPDPJRRT poté Fallon a spol.

PS: pokud víte o někom, kdo by rád přijel, určitě mu pozvánku přepošlete


UPDATE:
„O poslední stříbrnou lžičku“ – PRAVIDLA:

   1. účast povolena všem národům Středozemě bez ohedu na rasu a věk
   2. za právoplatného účastníka je považován každý, kdo se nejpozději v den konání akce nahlásí Fallon a předá jí svůj vlastnoručně vyrobený jedlý (víckrát než jednou!!!) příspěvek na hostinu
   3. do soutěže lze přihlásit více svých příspěvků
   4. každý příspěvek musí být pojmenován a následně porotě představen (pro stydlíny možno dodat v písemné formě a organizátoři to přečtou porotě za něj)
   5. proti rozhodnutí poroty se lze odvolat k Valar, pokud ovšem vzápětí nepřijde z Valinoru písemné vyjádření s ověřenými podpisy všech Valar a Valier, je rozhodnutí poroty nezpochybnitelné (je jen na vás čím překvapíté a okouzlíte její chuťové pohárky ;-) )

Tags: , ,

Zde můžeš zanechat svůj komentář.

Jméno (*)
Email (Nebude zveřejněn) (*)
URL
Komentář